Регіон

Позитивний інвестиційний клімат

Калуш має високий рівень прозорості інвестиційної сфери, що підтверджується відповідним рейтингом 100 найбільших міст України за дослідженням Українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities. Калуш входить у перелік 25 кращих міст України у цьому списку. Випередивши такі обласні центри як Луцьк, Дніпро, Кропивницький, Чернігів, Хмельницький, Херсон, Черкаси.

Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та  підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які допомогли відобразити реальну прозорості міста в інвестиційній сфері.

Джерело: transparentcities.in.ua

 

Івано-Франківська область займає 2 місце в Україні щодо привабливості інвестиційного клімату за підсумками рейтингу Regional Doing Business-2018!

Як відомо – Калуш друге за чисельністю місто Прикапаття. Має один з найбільш розвинутих промислових комплексів серед інших міст та районів Івано-Франківщини і Західної України та складає вагомий внесок у розвиток економіки області. Таким чином Калуш робить свій вклад у створенні привабливого інвестиційного клімату та бізнес-середовища Івано-Франківської області у цілому.

Факти:

Калуш лідер залучення прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу – 3926,3 дол. США., що у 5,8 р. більше ніж у середньому по Івано-Франківщині (в середньому по області – 669,2 дол. США) та у 3 рази більше середньостатистичного показника по Україні.   Це один з найкращих показників у Західній Україні.

Так з 37,3 млн. дол. США у 2006 році прямі іноземні інвестиції станом на 1 жовтня 2018р. зросли до 256,7 млн. дол. США.. 

 

 

Калуш лідер  експорту товарів – 361,8 млн. дол. США    (січень–вересень 2018 р).

Калуш лідер імпорту товарів – 333,8 млн. дол. США. (січень-вересень 2018 р).

Питома вага міста в загальнообласних обсягах експорту товарів склал а 52,7%, імпорту – 52,0%. Тобто на місто припадає половину всієї зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківщини. Один з найкращих показників у Західній Україні.

Калуш лідер по обсягу реалізованої промислової продукції по містах та районах області - 16,9 мільярдів грн. (станом на 31.10. 2018 р.) або (28,9% загальнообласного показника). Що у розрахунку на одну особу складає 254,1 тис.грн. (що у 6 разів більше ніж у середному по області: 42,5 тис. грн.), що є також одним з найкращих показників серед міст та районів нашої області. Та  один з найкращих показників  у Західній Україні.

Калуш є лідер по обсяг по обсягу реалізованої промислової продукції (товарів та послуг) за межі України серед міст та районів області. Станом на 31 жовтня 2018 року суму 10,5 мільярдів гривень, (63,4 % загальнообласного показника).

Таким чином Калуш у котрий раз підтверджує свій привабливий інвестиційний клімат та комфортні умови для ведення бізнесу!

 

За підсумками рейтингу Regional Doing Business-2018 (Регіональне ведення бізнесу-2018) областями з найбільш привабливим інвестиційним кліматом стали Вінницька – 334 бали, Івано-Франківська – бали 332, третє місце за Житомирщиною – 313 балів. 

Рейтинг проводився “Спілкою українських підприємців” (СУП) та Офісом ефективного регулювання BRDO було опитано 1317 представників бізнесу у всіх регіонах України. У фокусі дослідження 6 напрямів взаємодії підприємців із владою:

  • створення підприємства; 
  • сплата місцевих податків; 
  • отримання дозволів на будівництво; 
  • оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості; 
  • приєднання до електромереж; 
  • якість електронних сервісів. 

Для справки: в рейтингу Doing Business від Світового банку Україна піднялась з 80 на 77 місце у рейтингу найкращих країн для ведення бізнесу за версією Forbes. Для прикладу перше місце займає – Великобританія, друге – Швеція, третє – Гонконг. Серед  наших близьких сусідів Латвія – 27, Єстонія – 28, Чехія – 29 Словенія – 31, Польща – 34 місце.

Загалом у рейтингу знаходиться 161 країна. 

Джерело: forbes.com