Регіон

Позитивний інвестиційний клімат

Калуш має високий рівень прозорості інвестиційної сфери, що підтверджується відповідним рейтингом 100 найбільших міст України за дослідженням Українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities. Калуш входить у перелік 25 кращих міст України у цьому списку. Випередивши такі обласні центри як Луцьк, Дніпро, Кропивницький, Чернігів, Хмельницький, Херсон, Черкаси.

Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та  підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які допомогли відобразити реальну прозорості міста в інвестиційній сфері.

Джерело: transparentcities.in.ua

Калуш лідер по залученні прямих іноземних інвестицій

Завдяки вдалій інвестиційній політиці місто  надалі  є привабливим   для іноземних інвесторів.   Так з 37,3 млн. дол. США в 2006 році прямі іноземні інвестиції (станом на 1.01.2019р.)  зросли до 254,3   млн. дол. США.   Це складає  28,4% загальнообласного показника.

Обсяг прямих  іноземних  інвестицій у розрахунку на одного  жителя у порівнянні по Україні  та по Івано-Франківській області станом на 01.01. 2019 року (дол. США).

Калуш – лідер у зовнішньоекономічної  діяльності  підприємств області

Завдяки ефективній роботі суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Калуша обсяги експорту та імпорту  товарів  постійно зростають. Так  експорт  товарів за 2018 р. становив-  432,4  млн. дол. США,  імпорту- 438,0 млн. дол. США.

Питома вага міста в загальнообласних обсягах експорту товарів склала 50 %, імпорту – 52 %  це  половина всієї  зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківщини.

Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти  з 61 країн світу, що вказує на  захищеність економіки міста  від макроекономічних потрясінь.

 

Обсяг експорту товарів у розрахунку на одну особу за    2018 рік у  дол. США

Калуш –лідер за обсягами реалізованої продукції на Івано-Франківщині  (18,9 млрд. грн.)

За 2018 рік  промисловими підприємствами реалізовано продукції (товарів, послуг) на 19 млрд.  грн., що в 2,0 рази більше, ніж у 2017 році. Значну  частину цього обсягу складає продукція   з галузей:   виробництва хімічних речовин і нафтохімічної продукції (79,5%),  постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря в загальних обсягах реалізованої продукції  складала 7,0%, виготовлення виробів із деревини, паперу та поліграфічна діяльність (6,6%), виробництво гумових і пластмасових виробів, інших  неметалевих матеріалів (2,6%),  виробництва харчових продуктів, напоїв  1,4 % та інших.

Обсяг  реалізованої промислової продукції на  одну особу населення (грн.)за 2018 рік

Завдяки промисловості Калуша Івано-Франківська   область    зайняла   другу позицію в Україні   щодо привабливості  інвестиційного клімату за підсумками рейтингу  REGIONAL DOING_BUSINESS-2018

За підсумками рейтингу Regional Doing Business-2018 (Регіональне ведення бізнесу-2018) областями з найбільш привабливим інвестиційним кліматом стали Вінницька – 334 бали, Івано-Франківська – бали 332, третє місце за Житомирщиною – 313 балів.    

Рейтинг проводився “Спілкою українських підприємців” (СУП) та Офісом ефективного регулювання BRDO було опитано 1317 представників бізнесу у всіх регіонах України. У фокусі дослідження 6 напрямів взаємодії підприємців із владою:

створення підприємства;

сплата місцевих податків;

отримання дозволів на будівництво;

оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості;

приєднання до електромереж;

якість електронних сервісів.