Регіон

Позитивний інвестиційний клімат

Калуш має високий рівень прозорості інвестиційної сфери, що підтверджується відповідним рейтингом 100 найбільших міст України за дослідженням Українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities. Калуш входить у перелік 25 кращих міст України у цьому списку. Випередивши такі обласні центри як Луцьк, Дніпро, Кропивницький, Чернігів, Хмельницький, Херсон, Черкаси.

Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та  підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які допомогли відобразити реальну прозорості міста в інвестиційній сфері.

Джерело: transparentcities.in.ua

Калуш лідер по залученні прямих іноземних інвестицій

Калуш - лідер залучення прямих іноземних інвестицій. Обсяг вкладених з початку інвестування прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста  на 31 грудня 2019р. становив   243,9 млн.дол. США або 33,7% загальнообласного показника, що відповідає  2 місцю серед міст обласного значення та районів області.

У розрахунку на одну особу населення обсяг прямих інвестицій склав 3673,3 дол. США   (по області – 529,3 дол.). За цим показником місто посіло 1 місце серед міст обласного значення та районів області.

Обсяг прямих  іноземних  інвестицій у розрахунку на одного  жителя у порівнянні по Україні  та по Івано-Франківській області станом на 31.12. 2019 року (дол. США).

Калуш – лідер у зовнішньоекономічної  діяльності  підприємств області

Підприємства міста продовжують відігравати важливу роль у зовнішньоекономічній діяльності Івано-Франківської області. Обсяг експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності за  2019 рік склав 434,3 млн. дол. США, імпорту – 384,7 млн. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило  49,6 млн.дол. США. Питома вага міста в загальнообласних обсягах експорту товарів склала 47,6%, імпорту – 46,1%.

Таким чином, Калуш  займає першість  по вищезгаданих показниках серед   міст,  районів, області  та є  лідером у даній галузі. Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти  із 59 країн світу.

 

 

Калуш –лідер за обсягами реалізованої продукції на Івано-Франківщині 

За 2019 рік промисловими підприємствами реалізовано продукції (товарів, послуг) на 17646914,8 тис. грн. Більшу частину цього обсягу (93%) складає продукція  переробної промисловості, в тому числі: виробництво хімічних речовин і хімічної продукції (80%), виготовлення виробів із деревини, паперу та поліграфічна діяльність (7%), виробництво гумових і пластмасових виробів, інші неметалеві матеріали (2%). Галузь постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря в загальних обсягах реалізованої продукції  складала 6%.

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення

за 2019 рік, грн.

 

Прозорість інвестиційного клімату

Місто має високий рівень прозорості інвестиційної сфери, що підтверджується відповідним рейтингом 100 найбільших міст України за дослідженням Українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities та входить у перелік 25 кращих міст України у цьому списку. Івано-Франківська   область    заняла   другу позицію в Україні   щодо привабливості  інвестиційного клімату за підсумками рейтингу REGIONAL DOING_BUSINESS-2018.