Системи оподаткування

Основні податки в Україні та їх ставки

  • Податок на прибуток підприємств 18%
  • Єдиний соціальний внесок 22%
  • Податок на доходи фізичних осіб 18%
  • Податок на додану вартість (ПДВ) 20%
  • Військовий збір  - 1,5 %

 

Спрощена система оподаткування

Спрощена система оподаткування в Україні дає право не платити безліч податків і зборів, що полегшує ведення бухгалтерії. Спрощену систему оподаткування (єдиний податок) можуть застосовувати як фізичні особи-підприємці так і юридичні особи резиденти. Згідно із змінами спрощена система оподаткування станом на 01.01.2019 року розділяється на чотири групи:

1-а група – фізичні особи підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках і провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та об'єм доходу, яких протягом року не перевищує 300 тис. гривень  Єдиний податок – до 10% мінімальної заробітної плати + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати.
2-а група – фізичні особи підприємці, які використовують працю не більше 10 найманих осіб і, об'єм доходу яких не перевищує 1,5 млн гривень., які здійснюють господарську діяльність і надання послуг, у т.ч. побутових, платникам єдиного податку і населенню, виробництво та продаж товарів, діяльність, у сфері ресторанного господарства. Єдиний податок – до 20% мінімальної заробітної плати + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати за кожного працівника.
3-а група – фізичні особи підприємці та юридичні особи, об'єм доходу яких не перевищує 5 млн. гривень. Кількість найманих працівників необмежена. Єдиний податок – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати за кожного працівника.
4-а група – юридичні особи, с/г товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75%. Ставка податку - 0,16 - 5,4% від нормативно - грошової оцінки (залежно від виду земель).

 

Корисні посилання: