Як отримати іноземним суб’єктам господарської діяльності код платника податків

Як отримати  код платника податків суб’єктам господарської діяльності

        Відповідно до Податкового Кодексу України   2755-17    (редакція від 01.01.2021)  п. 70.5 ст. 70 розділу ІІ Кодексу та п.1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення) фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Облікова картка № 1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

        Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

         Іноземці та особи без громадянства подають документи до  територіальних органів ДФС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або до ДФС, а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватись як платники податків у державних податкових інспекціях у районах, містах, районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекціях, що відповідають місцю проживання в Україні, зазначеному в посвідці (пункт 8 розділу ІІІ Положення).

        Облікова картка № 1ДР може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

        Якщо довірена особа є іноземцем або особою без громадянства, до документа, що посвідчує її особу, вона додатково додає засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) та копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

            Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається  протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.

         Іноземці та особи без громадянства отримують документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, у контролюючих органах, зазначених у пункті 8 розділу III Положення.

Територіальні органи державної податкової служби:

         Калуська державна податкова інспекція Калуського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області

         Адреса: 77300, Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. В. Стуса, 2

         Контакти: телефон/факс приймальні – (03472) 6-28-66

електронна адреса:

- if.dpi06official@tax.gov.ua - для інформаційного обміну з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями

- if.dpi06service@sfs.gov.ua - для подання громадянами письмових звернень в електронному вигляді

        Код органу: - 0951

         Нормативно-правові акти:

Податковий кодекс України;
Наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків».
Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3773-VI від 22.09.2011р.  
Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2015 року № 884 «Про затвердження Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду»